Какво ще стане с профила ви след смъртта и как цифровата ви душа ще продължи да живее

Какво ще стане с профила ви след смъртта и как цифровата ви душа ще продължи да живее

Какво ще стане с нашите социални профили след смъртта?

Съществуващата реалност на дигиталния свят повдига важни въпроси относно бъдещето на нашите акаунти в социалните мрежи след нашето напускане на този свят. Въпреки че може да изглежда странно, е необходимо да се замислим какво ще се случи с личните ни страници, след като ни няма. Нека се договорим, че тази информация може да не ни е необходима в близките 60 години, но е от значение да я обсъдим.

Facebook и възпоменателните акаунти

Facebook предлага опция за предаване на управлението на акаунта на доверено лице. Потребителите могат да изберат наследник, който ще има ограничен достъп до профила – той няма да вижда личните съобщения и няма да може да изтрива съдържание, но може да публикува нови постове. Освен това, е възможно акаунтът да бъде трансформиран във възпоменателен. Тези акаунти служат като пространство за споделяне на спомени от приятели и роднини, които искат да почетат паметта на починалия.

Instagram и мемориалната галерия

В Instagram, след смъртта на потребителя, акаунтът може да бъде преобразуван в мемориална галерия. Въпреки че звученето на това е малко мрачно, профилът може да предостави ценна информация за живота и личността на индивида. Роднините могат да поискат закриване на акаунта, но за целта трябва да предоставят документация, удостоверяваща роднинство и доказателство за смъртта.

Twitter и опасността от спам

Случаите на хакване на акаунти след смъртта не са рядкост. Например, смъртта на журналиста Дейвид Кара предизвика проблеми, когато неговият акаунт беше поет от спам-бот, който публикуваше абсурдни съобщения от негово име. В Twitter близките на починалия могат да деактивират профила, или той може да остане активен, което обаче носи риск от подобни инциденти.

Google и последната воля

Google предлага полезна функция наречена "За всеки случай", която позволява на потребителите да зададат период на бездействие. Ако не сте активни в акаунта си за определен период, Google ще ви уведоми и след това ще изпълни вашето желание относно управлението на акаунта. Можете да посочите до 10 души, на които да предадете достъпа до вашите данни.

Бъдещето на цифровите наследства

Данните показват, че от 2012 година насам около 30 милиона души са починали, докато са били активни потребители на Facebook. Предстои ден, в който починалите в социалната мрежа може да надминат живите. Това може да доведе до създаването на "онлайн некрополи" и необходимостта от нови правила за регулиране на цифровото наследство.

Цифровото продължение на живота

Представете си, че след смъртта ви, вашата цифрова идентичност продължава да съществува. Не само като статичен профил, а като активно съзнание, което може да комуникира. Съществуват технологии, като Eterni.me, които събират вашите дигитални данни и могат да създадат виртуално копие, с което да общувате, така че да изглежда, че това е истински човек.

Какво означава това за нас?

Възможността да взаимодействаме с цифрови версии на нашите предци или известни личности може да промени начина, по който восприемаме живота и смъртта. Дали това е напредък или просто ново измерение на нашето съществуване? Времето ще покаже как ще се развият тези технологии и как ще ни повлияят.

☁️ Best offers ☁️ Free delivery ☁️ Perfect design ☁️ Comfort ☁️ Support 24/7 ☁️ Vibes
☁️ Best offers ☁️ Free delivery ☁️ Perfect design ☁️ Comfort ☁️ Support 24/7 ☁️ Vibes
Това са 2-те зодии, които не прощават никога !

Класация с най-смешните имена в България!-Винету Келешев, Шунка Сапунджиева

Домашна баунти торта, готова само за 10 минути, без печене

Всички в квартала ѝ завиждат! На 64, а възрастта сякаш бяга от нея - няма грам бръчки! Накрая измолих тайната:

Избери си короната, която най-много ти харесва и виж какво те очаква!

6 железни правила на английската вежливост

Последвайте ни