Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов отправи важен призив от парламентарните кулоари, заклевайки ПП-ДБ да изчакат приемането на България в еврозоната, преди да предприемат действия. Според него, излъчването на сигнали за стабилност и предвидимост от страна на страната е от съществено значение и би могло да „избели“ цялата нация. Този коментар идва в момент на напрежение като непосредствена реакция на отключването на политическата сцена.
По-рано през деня Николай Денков обяви, че след излизането на конвергентния доклад, коалицията смята да инициира вот на недоверие срещу настоящия кабинет. Във връзка с втория вот на недоверие, внесен днес от опозицията на тема „Корупция“, Борисов изрази мнение, че правителството е все още в началния си етап на управление, само на два месеца. Той уточни, че ако се появи корупционен скандал, тогава би било наложително да се обсъди темата.
Борисов изрази опасения, че дебатът относно вота на недоверие може да се превърне в „говорилня“, а заради него следващата сряда би могло да няма законодателна дейност. „Този процес само ще изразява реклама на корупцията, в която партиите ще атакуват един друг, като всеки е против всеки. Отнема се време, но тази парламентарна практика съществува и всеки има правото да я използва,“ добави той.
Лидерът на ГЕРБ разговаря и относно заканите на ресторантьорите за протест. Борисов подчерта, че тези хора са му приятели, предвид че заедно преодоляха кризата, свързана с КОВИД. Въпреки това, той предупреди, че бюджетът е в загуба от 18 млрд. лв., а само през март дупката е 2 млрд. лв. „Ще дойде момент, в който ще дискутира и с тях. Надявам се този ден да настъпи по-скоро. Целта е да облекчим техния сектор и всички останали бизнеси, пострадали от безконтролното харчене,“ обясни Борисов.
Той акцентира и на значението на Закона за сигналоподателите, който е поставен в рамките на плана за възстановяване. Гордо той внесе спомена за целите на ГЕРБ, които включват влизане в еврозоната, приетия бюджет, внимателна борба с контрабандата и усилията „да спрем държавата да копае дъното, в което сме били поставени през последните четири години.“